Seria wypadków

W piątek 6 października OSP Łaskarzew wyjeżdżała do dwóch wypadków drogowych.

Pierwsze wezwanie było około godziny 14:20 do m. Polik gdzie pojazd marki TOYOTA  wypadł z drogi i dachował. Na szczęście kierującej nic się nie stało, sama opuściła pojazd przed przybyciem zastępów straży. Działania straży polegały na postawieniu samochodu na koła i odłączeniu akumulatora. Po przybyciu ZRM zakończyliśmy działania i wróciliśmy do strażnicy.

Drugie zdarzenie około 18:40 okazało się bardzo tragiczne w skutkach. Dostaliśmy informację o potrąceniu pieszego w Łaskarzewie na ul. Garwolińskiej, jednak w rzeczywistości wypadek miał miejsce w lesie poza Łaskarzewem na drodze do Garwolina. Po dotarciu na miejsce wypadku zastaliśmy patrol policji udzielający pomocy potrąconemu mężczyźnie. Natychmiast przystąpiliśmy do reanimacji oraz zabezpieczenia i oświetlenia miejsca zdarzenia. W niedługim czasie przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego oraz dwa zastępy z PSP w Garwolinie. W wyniku resuscytacji prowadzonej przez policjantów, strażaków i ratowników poszkodowanemu przywrócono krążenie co pozwoliło na transport do szpitala. Niestety otrzymaliśmy informację, że mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zastęp OSP Łaskarzew pozostał na miejscu zdarzenia do chwili zakończenia działań policji, po czym powróciliśmy do garażu.